Dzielą się swoją pasją

Dzielą się swoją pasją

Starsi uczą młodszych.  Zajęcia dla przyszłych programistów prowadzą konstruktorzy, pasjonaci z Politechniki Świętokrzyskiej. Ci sami, którzy święcą triumfy w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich.

Uczniowie z czterech kieleckich szkół średnich zostają po lekcjach by poznać świat programowania i robotyki. To przede wszystkim nauka myślenia i rozwiązywania problemów – mówią studenci, którzy pomagają swoim młodszym kolegom. Na tych zajęciach, można eksperymentować i popełniać błędy, bez konsekwencji.

W kieleckim „Informatyku” pierwsze kroki w świecie robotyki stawiają ci, którzy zdecydowali już jaką drogę kariery wybrać. Bo jak mówią programista to zawód, który daje szerokie perspektywy. Ale droga do sukcesu w branży IT jest wyboista.

W szkole nauczyciele nam mówią czego mamy się uczyć, a studia to jest szukanie tej wiedzy i potem jest jej weryfikacja – mówi Daniel Włodarczyk z Politechniki Świętokrzyskiej.

 

 

Młodym pasjonatom pomagają starsi koledzy. Studenci Politechniki Świętokrzyskiej udowodnili, że w świecie robotyki nie mają sobie równych. Są mistrzami w konstruowaniu łazików marsjańskich. I poszukują swoich przyszłych następców. Stąd pomysł na lekcje robotyki w kieleckich szkołach.

Wykorzystujemy naszych najlepszych studentów, którzy zaangażowani są w zespół łazika marsjańskiego po to by podzielili się swoją pasją z innymi – mówi Kamil Dziewit rzecznik Politechniki Świętokrzyskiej. Być może w przyszłości to oni zostaną studentami kieleckiej uczelni.

Bezpłatne lekcje programowania i robotyki prowadzone są w ramach wspólnego programu realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii i Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice” S.A.

 

 

 

Wprowadził tukielce