22 edycja konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI zgłoszenia do środy 8 czerwca 2022 r

22 edycja konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI zgłoszenia do środy 8 czerwca 2022 r

Fundacja Tygodnika POLITYKA od dziś przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 22. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Do środy 8 czerwca 2022 r. na stronie polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł i 10 nagród finałowych po 5 tys. zł.
Piętnastu finalistów ogłosimy na łamach POLITYKI 14 września, zaś nazwiska pięciorga stypendystów i dziesięciorga laureatów nagród finałowych poznamy w październiku.

Informacje o programie, składy Kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie polityka.pl/stypendia

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe chcemy wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku  o nasze stypendia ubiega się kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

W ciągu 21 lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 347 naukowców kwotą ponad 6 mln 750 tys. zł.

 

W tym roku wspierają nas w fundowaniu stypendiów: Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Dr Irena Eris S.A.

Patronem medialnym jest Radio TOK FM.

 

Dominika Nowak-Kajtowska

Członek Zarządu

Fundacja Tygodnika POLITYKA

e-mail: d.nowak@polityka.pl

polityka.pl/stypendia

 

 

Wprowadził WMiBM